Facebook

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

na stronę

Izolacja

W naszej ofercie posiadamy również izolację Alufox, rekomendowaną do montażu z matą grzejną Greenie. Izolacja jest przyjazna środowisku – nie zawiera toksyn ani substancji rakotwórczych. Izolacja Alufox jest niezbędna wszędzie tam, gdzie zależy nam na komforcie termicznym. Znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki takich jak budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe, rolnictwo czy transport.

 

     Izolacja Alufox została tak skonstruowana, aby straty ciepła były jak najmniejsze.  Zbudowana jest z dwóch aluminiowych ekranów, które są od siebie oddzielone odpowiednio grubą warstwą pianki polietylowej. Dzięki temu, powietrze zostaje zamknięte w małych przestrzeniach, co minimalizuje zjawisko konwekcji, czyli przenoszenia. Przewodzenie ciepła jest z kolei minimalizowane za sprawą powietrza znajdującego się w polietylenie. Dzięki zastosowaniu izolacji Alufox wyjątkowej pięciowarstwowej struktury, dwóch warstw aluminium, dwóch warstw folii oraz 5mm warstwy pianki polietylenowej, zastępuje wełnę mineralną o grubości 7cm, lub styropian o grubości 10cm. Jej odporność na temperaturę wynosi od -50°C do +140°C.

 

     Dużą zaletą jest też bardzo łatwy montaż. Do instalacji potrzebujemy tylko pistoletu zszywającego lub kleju silikonowego, nożyczek i taśmy aluminiowej samoprzylepnej. Izolacja nie sypie się, nie kruszy i nie kurczy się. Łatwa w naprawie. 

Izolacja Alufox nie absorbuje wilgoci z podłoża i jest odporna na rozwój grzybów, pleśni i bakterii.