Facebook

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1 do 24 z 46

na stronę
Strona:
  1. « poprzednia
  2. 1
  3. 2

Ogniwa fotowoltaiczne

 Ogniwa fotowoltaiczne, tzw. baterie słoneczne to panele służące do produkcji energii elektrycznej z padającego na nie światła. Ogniwa zbudowane są z płytek krzemu, które zamieniają fotony światła na energię elektryczną. Prąd produkowany jest także w dni pochmurne, ale oczywiście im więcej światła pada na ogniwo, tym więcej prądu jest w stanie wytworzyć. Panel o powierzchni 1m2 jest w stanie wytworzyć 1000kWh energii rocznie (wyliczenia oparte na średnim nasłonecznieniu w Polsce).
Ogniwa fotowotaiczne mogą stanowić zestaw autonomiczny z zestawem akumulatorów oraz odbiornikiem energii, który jest zasilany przez ogniwo prądem stałym (np. 12V). W większości przypadków, zestawy baterii słonecznych połączone są poprzez regulator ładowania z zestawem akumulatorów, gdzie składowane są nadwyżki energii. Zestaw akumulatorów poprzez kontroler (regulator napięcia) podłączony jest do sieci energetycznej oraz odbiorników prądu. W przypadku dużego zapotrzebowania na energię oraz jej niedoboru w akumulatorach, kontroler  uzupełnia zapotrzebowanie pobierając energię z sieci.
Ogniwa fotowoltaiczne doskonale współpracują z turbinami wiatrowymi  użytkując tę samą instalację i uzupełniając instalację słoneczną w razie braku odpowiedniego naświetlenia (np. w nocy). 

Nasz sklep internetowy Ekotaniej.pl oferuje wysokiej jakości bateria słoneczne wielu światowych producentów.