Facebook

Porównanie oświetlenia przemysłowego LED AluCorn Greenie z konkurencyjnymi, podrabianymi produktami

 

Jako jedyna firma w Polsce oferujemy 3 LATA GWARANCJI na przemysłowe oświetlenie LED! Istnieje także możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego do 5 lat.

 

Oferowane przez nas żarówki LED ALUCorn to najbardziej efektywny zamiennik tradycyjnych lamp sodowych, rtęciowych lub metahalogenowych. Wyróżniają się pod względem oszczędności energii i kosztów. Dzięki kątowi padania światła równym 360° żarówki AluCorn mogą być z powodzeniem montowane w obecnie stosowanych oprawach pionowych jak i poziomych w zastosowaniu przemysłowym, ogrodowym czy w oświetleniu ulicznym.

Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się żarówki LED niewiadomego pochodzenia. Aby ustrzec naszych klientów przed kupnem niesprawdzonego produktu, przygotowaliśmy zestawienie porównujące nasze żarówki z odpowiednikami konkurencji.

 

 

 

Specyfikacja zasilania i źródła światła

Podstawową różnicą między produktem oferowanym przez nas a produktem konkurencji jest udokumentowana wydajność świetlna ponad 100lm/W, gdzie konkurencja nie osiąga zwykle nawet 80lm/W. Czasami mogą się Państwo spotkać z wartościami zawyżonymi, jednak nikt poza naszą firmą nie posiada dowodu w postaci testów. Na życzenia naszych klientów możemy udostępnić wyniki testów oraz pomiary fotometryczne żarówek AluCorn Greenie. Dodatkowo w poniższej tabeli przedstawiamy podstawową specyfikację techniczną żarówek AluCorn Greenie oraz podobnych produktów oferowanych przez konkurencję.

 

  Żarówki AluCorn Greenie  Żarówki konkurencji
  Pobór mocy 65W 52W
  Tranzystor MOS bardzo dobry (10N60) słaby (6N60)
  Odprowadzanie ciepła bardzo dobre słabe
  Kondensator oryginalny kondensator Emerald podrobiony kondensator Rubycon
  Dioda Shottkiego MBR20100 5szt. ES2J
  Marka diod Epistar nieznana
  Wielkość diod 10*23 mil 10*18 mil
  Ilość diod 960 896

 

 


Rozpraszanie ciepła

Rozpraszanie ciepła jest własciwością bardzo istotną w oświetleniu LED, ponieważ przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu żarówki. Specjalny zaprojektowane elementy żarówek z serii AluCorn Greenie umozliwiają bardzo dobre odprowadzanie ciepła i zapewniają idealną wentylację. W poniższej tabelce mogą Państwo poznać dokładną specyfikację systemów wentylacyjnych w żarówkach proponowanych przez naszą firmę oraz w produktach oferowanych przez konkurencję.

 

  Sposoby odprowadzania ciepła  Płytka PCB Otwory wentylacyjne Podkładka rozpraszająca ciepło
  AluCorn Greenie kilka otworów o specjalnym kształcie, dwa wentylatory aluminiowa płytka ze śrubami mocującymi 36 podłużnych otworów
o długości 51mm
specjalna podkładka
o współczynniku rozproszenia światła 1,5
  Żarówki konkurencji aluminiowy odlew z jednym wentylatorem jednostronna płytka FR4 przymocowana dwustronną taśmą klejącą 6 podłużnych otworów
o długości 180mm
zwykła dwustronna
taśma klejąca


Na potrzeby tego porównania przeprowadziliśmy pomiary temperatury nagrzewania się żarówek. Temperatura radiatora w żarówce AluCorn Greenie wynosi około 56 st.C podczas gdy odpowiednik konkurencji nagrzewa się aż do 69 st.C. Różnica jest znacząca i ma wpływ na wydajność oraz żywotność żarówki.


Ponad to żarówki AluCorn o mocy 86W, 113W oraz 135W posiadają wbudowany system ochronny przed przegrzewaniem. Jest to układ zasilania z funkcją kontroli termicznej, który po osiągnięciu temperatury 95°C ogranicza pobór prądu do połowy (tym samym także moc świecenia do połowy) i działa tak do momentu aż zasilacz wychłodzi się do 50°C. Wtedy znów przestawia się na pełną moc. Cykl wychładzania trwa relatywnie krótko i nie zdarza się w normalnych warunkach pracy, czyli przy oprawach z dobrą wentylacją. Chłodzenie aktywne (wiatraczek) pracuje non-stop. Przy aktywnym chłodzeniu, żarówka się nie nagrzewa - temperatura przy pracy 24h/dobę nie przekracza 40°C.

 

 

Forma i materiał wykonania

 

Żarówki AluCorn Greenie
- specjalnie zaprojektowany i opatentowany kształt
- plastikowe części wykonane z ognioodpornego włókna szklanego
- 8 rowków o wielkości 9mm - zapewniają bardzo dobrą wentylację

Żarówki konkurencji
- niecertyfikowany materiał, zwykły powszechnie używany plastik
- 8 otworów o średnicy 2,5mm, które wentylują gorzej niż rowki zastosowane w naszym produkcie.

Na poniższym zdjęciu można wyraźnie dostrzec różnice w budowie oraz w sposobie wykonania.

 

Z lewej storny żarówka AluCorn Greenie, z prawej produkt konkurencji.

 

 

 

   Korpus żarówki

Żarówki AluCorn Greenie wyróżniają się na tle konkurencji dzieki temu, że każdy element w korpusie jest samodzielny. Taką żarówkę można całkowicie zdemontować w razie jakiejkolwiek awarii i sprawdzić konkretną część. Żarówki oferowane przez konkurencję zbudowane są w taki sposób, że wszystkie elementy tworzą nierozerwalną całość. W przypadku awarii jednego elementu nie da się nic zrobić, ponieważ nie da się go wymontować czy też wymienić.

 

Z lewej storny żarówka AluCorn Greenie, z prawej produkt konkurencji.

 

Certyfikaty i gwarancja

 

Żarówki AluCorn Greenie posiadają certyfikaty RoHS i CE, a także dodatkowo certyfikat TUV, którego nie mają produkty oferowane przez konkurencję.  Gwarancja na nasz produkt to aż 3 lata, podczas gdy gorsze jakościowo żarówki innych firm objęte są jedynie 2 letnią gwarancją.

 

W chwili obecnej posiadamy wielu zadowolonych klientów instytucjonalnych, którzy zakupili u nas żarówki AluCorn Greenie. Mamy także spacjalną ofertę dla gmin i samorządów. Zapraszamy do kontaktu.