Facebook

Dlaczego oświetlenie LED?

 

    Najlepsza i najkrótsza odpowiedź zawiera się w kilku słowach: EKONOMIA, STYLISTYKA, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ,  ŻYWOTNOŚĆ, EKOLOGIA i BEZPIECZEŃSTWO.

    Po pierwsze EKONOMIA , ponieważ technologia LED jest najbardziej efektywnym finansowo źródłem światła. W praktyce jest to obniżenie rachunków za prąd nawet o kilkadziesiąt procent. Oszczędność to nie wszystko, liczy się także…

 …STYLISTYKA, bo każdy z nas chce się otaczać estetycznymi przedmiotami szczególnie w domu i miejscu pracy. Oświetlenie LED daje wyjątkowe, niespotykane dotąd możliwości aranżacji. Oprócz tego oświetlenie LED oferuje szeroki zakres barw, dzięki czemu możemy uzyskać odwzorowanie naturalnego oświetlenia słonecznego. Żarówki LED są więc nie tylko efektywne, ale również efektowne.

   Powracając do względów praktycznych, nie można zapomnieć o ENERGOOSZCZĘDNOŚCI. Dzięki diodom LED możesz zużyć nawet 90% mniej energii zachowując obecne parametry świetlne. Dodatkowo w odróżnieniu od tzw. świetlówek ‘energooszczędnych’ , oświetlenie LED świeci pełną mocą od razu po włączeniu. Jest to nie tylko ważne dla komfortu użytkowania, ale także z punktu widzenia oszczędności energii. Żarówki LED nie zużywają dodatkowej energii na rozgrzanie.

   Wyraźnie dostrzegalną cechą jest ŻYWOTNOŚĆ - nieporównywalnie większa niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych, a nawet ‘energooszczędnych’ świetlówek.  Oświetlenie LED świeci tak samo mocnym strumieniem światła do 50000h, nie tracąc swojej efektywności.  Najprościej mówiąc wymieniłbyś 30 zwykłych żarówek żarowych i 6 ‘energooszczędnych’ świetlówek kompaktowych, a w tym czasie tylko jedną żarówkę LED. Co więcej - częste włączanie i wyłączanie nie skraca żywotności LED, jak to jest w przypadku innych typów żarówek.

   EKOLOGIA z kolei to nie tylko kwestia trendów i mentalności. To także wpływ na środowisko i nasze zdrowie.  W odróżnieniu od tzw. świetlówek energooszczędnych żarówki LED nie zawierają rtęci ani innych substancji niebezpiecznych dla środowiska i naszego otoczenia. W dodatku są w 100% biodegradowalne.

   Na koniec BEZPECZEŃSTWO. Produkty wykorzystujące technologię LED są dużo bardziej odporne na wstrząsy oraz wibracje, które w tradycyjnym oświetleniu powodują przerwanie włókien żarowych lub pękanie obudów świetlówek.  Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom żarówki LED nie nagrzewają się. Zastosowanie oświetlenia LED minimalizuje więc ryzyko wystąpienia pożaru lub poparzenia Twojego dziecka.