Facebook

Dlaczego ogrzewanie podczerwienią?

 

Mata grzewcza Greenie to tanie i przyjazne środowisku ogrzewanie podłogowe, korzystające z najnowocześniejszych osiągnięć nauki w zakresie technologii grzewczej.

 

Dlaczego wybrać ogrzewanie podczerwienią Greenie:  

Niskie koszty instalacji i eksploatacji

Nowoczesna i ekologiczna technologia 

Bezpieczeństwo

Wysoki komfort użytkowania

Łatwy montaż

 

Niskie koszty instalacji i eksploatacji w stosunku do innych systemów grzewczych

Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć nauki została opracowana  przełomowa  technologia grzewcza promieniami podczerwieni, która łączy w sobie bardzo wysoką wydajność grzewczą z niskimi kosztami instalacji systemu ogrzewania podłogowego (tańszego nawet o 90% w stosunku do konwencjonalnego ogrzewania i ponad 50% w stosunku do standardowych kabli/mat grzewczych).

 

Bezpieczna, cicha i ekologiczna technologia grzewcza

Maty grzewcze Greenie wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie ogrzewania promieniami dalekiej podczerwieni. Stanowią one część naturalnego widma światła słonecznego, ale z powodu długości fali nie widać ich gołym okiem.

Są w 100% bezpieczne dla zdrowia, nie emitują szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, a od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się je w medycynie, rehabilitacji oraz w regenerujących zabiegach kosmetycznych. Oprócz tego maty grzewcze posiadają udowodnione działanie antybakteryjne. Dodatkowo znacznie poprawiają jakość powietrza, oddając przyjemne ciepło, porównywane do uwalnianego przez używane dawniej piece kaflowe.

Maty grzewcze Greenie w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania działają bezszelestnie. Nie będą też Państwo musieli nigdy więcej donosić do pieca węgla, oleju, drewna czy eko-groszku.

 

Pełna kontrola nad temperaturą powietrza

Maty grzewcze Greenie podłączane są do strefowych kontrolerów temperatury, dzięki którym możliwe jest ustawienie różnych poziomów temperatur w zależności od przeznaczenia pomieszczeń w danym budynku

 

Szybki i łatwy montaż mat

Używając ogrzewania Greenie są Państwo w stanie w ciągu jednego dnia położyć izolację, matę i odpowiednio podłączyć ją do instalacji elektrycznej i kontrolerów. W przypadku konwencjonalego ogrzewania, rozprowadzenie rur i grzejników oraz instalacja kotła może trwać wiele tygodni.