Facebook

Nowość - oszczędne systemy ogrzewania podczerwienią

 

 Urządzenia wykorzystujące promieniowanie podczerwone do ogrzewania są z powodzeniem stosowane w wielu krajach świata, do Polski dotarły jednak dość niedawno. Firma MTEcology jest jedną z niewielu firm na polskim rynku, która oferuje maty oraz panele grzewcze na podczerwień. Poniżej przedstawiamy ofertę dla firm i instytucji zainteresowanych skorzystaniem z tego najnowszego osiągnięcia nanotechnologii w dziedzinie ogrzewnictwa.

 Niewątpliwą korzyścią dla firm jest prosta i szybka instalacja ogrzewania podczerwienią. Panele w zasadzie nie wymagają instalacji, natomiast matę bez większych problemów można zamontować już w jeden dzień. Inną niezaprzeczalną zaletą mat grzewczych Greenie jest fakt, iż są tanie w użytkowaniu. Metr kwadratowy maty pobiera jedynie 220W w ciągu godziny pracy, a aby odpowiednio ogrzać pomieszczenie wystarczy zaledwie 6 godzin pracy maty w ciągu doby. Mata nagrzewa się w ciągu kilkunastu minut dając ciepło równomiernie odczuwane w całym pomieszczeniu. Warto tutaj dodać, że ciepło odczuwalne zawsze jest 2-4°C wyższe niż docelowa temperatura ustawiona na termostacie zatem jest to kolejnym plusem.

 Kolejnym idealnym rozwiązaniem do wykorzystania w biurach, lokalach handlowych i firmach są panele grzewcze na podczerwień. Nasza firma realizowała projekt instalacji takich paneli w systemie sufitów podwieszanych typu Armstrong. Panele ze względu na swoje uniwersalne wymiary oraz elegancki wygląd, idealnie wpasowały się w instalacje sufitu podwieszanego tworząc zintegrowany z termostatami system ogrzewania.

Panele grzewcze na podczerwień

  Zaletą paneli Greenie jest ich design – można wybrać wśród trzech typów i dostosować wygląd panelu do wystroju wnętrza. Państwa firma może wybierać spośród białej pleksi, na której można nadrukować dowolne zdjęcie lub obraz, czarnego bardzo efektownego szkła oraz wysokiej jakości lustra. Zatem panel grzewczy staje się już nie tylko urządzeniem służącym do ogrzewania, ale także eleganckim wykończeniem każdego pomieszczenia.

Warto też wspomnieć o korzyściach zdrowotnych jakie Państwa pracownikom może przynieść przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych podczerwienią. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu się kurzu oraz innych cząstek, co jest zbawienne dla osób cierpiących na różne alergie lub astmatyków. Dodatkowo dzięki temu, że promienie podczerwone emitowane przez nasze urządzenia grzewcze absorbowane są przez ściany, sufity i podłogi – zapobiega to powstawaniu wilgoci i rozwojowi pleśni oraz grzybów. Montując ogrzewanie na podczerwień marki Greenie mogą Państwo stworzyć sobie i swoim pracownikom przyjazną i zdrową atmosferę w miejscu pracy.