Facebook
YouTube

Ustaw kierunek malejący

11 produkt(ów)

na stronę

Maty grzewcze - ogrzewanie podczerwienią

Maty grzewcze Greenie wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie nanotechnologii i ogrzewania promieniami podczerwieni, a ponadto są przyjazne środowisku. Nie wydzielają żadnego szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, są w 100% bezpieczne dla zdrowia.

 

      Jakie są zalety ogrzewania podczerwienią? W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych unikamy konwekcji do ogrzewania pomieszczeń. Konwekcja polega na tym, że ciepłe powietrze ma niższą gęstość, więc unosi się do góry i w efekcie spycha chłodniejsze powietrze na dół. Z tego powodu powietrze nad sufitem jest cieplejsze niż to przy podłodze. Powietrze jest nośnikiem ciepła i dopiero potem ogrzewa ludzi. Ciepłe powietrze unosi się do góry, potem chłodzi się wzdłuż przeciwległej ściany i chłodne opada na dół wracając do kaloryfera. Następnie rozpoczyna cyrkulację od nowa. W ogrzewaniu podczerwienią unikamy tego zjawiska, ponieważ promienie podczerwone odczuwane są przez ludzi jako przyjemne ciepło. Dodatkowo promienie odbijają się od różnych obiektów, dzięki czemu pomieszczenie bardzo szybko i równomiernie się ogrzewa. Ogrzewamy nie powietrze, lecz bezpośrednio podłogę, ściany oraz sufit. Energią, która jest generowana przez matę, przechodzi bez żadnych strat przez powietrze w pomieszczeniu i ogrzewa ściany, ludzi i przedmioty. Co więcej, ogrzane przedmioty, również zaczynają oddawać ciepło, więc otrzymujemy dwa źródła emisji ciepła.

 

     Maty grzewcze są niezwykle wydajne, a koszty instalacji systemu ogrzewania podłogowego niskie w porównaniu z innymi systemami grzewczymi dostępnymi na rynku. Koszty instalacji są nawet o 90% niższe od konwencjonalnego ogrzewania! Zaletą jest również szybki i łatwy montaż instalacji. Można w ciągu jednego dnia położyć izolację, matę i odpowiednio podłączyć ją do instalacji elektrycznej oraz kontrolerów. W przypadku innych systemów ogrzewania, instalacja może potrwać nawet kilka tygodni. Mata Greenie posiada dużo szybszy czas nagrzewania się pomieszczeń w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania podłogowego i ogrzewania konwencjonalnego. Już po kilku minutach jest odczuwalna różnica temperatury w pomieszczeniu. Ponadto dzięki podłączeniu mat do termostatów, w zależności od potrzeb, można ustawić inna temperaturę dla różnych pomieszczeń w budynku. Żywotność mat grzewczych wynosi ponad dziesięć lat, czyli dłużej niż przy innych systemach ogrzewania.